[]

corona testi....

selam,

corona testi yaptıran var mı ?

ihtiyaç halinde nerede nasıl yaptırırız ?

iyi geceler.

 
Kişinin isteğine bağlı ne zamandan beri yapılıyor? Sağlık personeli uygun görünce onlar yönlendirir zaten...


  • superfluid  (25.03.20 00:33:49) 
Ateş, öksürük, boğaz ağrısı var ise yapıyorlar diye biliyorum.


  • fikox  (25.03.20 00:44:10) 
dün haberlerde bakırköy'de bir test kuyruğu gösteriyordu. test kuyruğunda insanlar üst üsteydi, o da işin ironik yanı tabi ki. tam olarak neresi olduğunu bilmiyorum ama.

edit : haberi buldum; "İstanbul'da çok sayıda vatandaş test yaptırmak için Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti."
  • cowboy  (25.03.20 13:34:42 ~ 13:36:02) 
Özel bir üniversite ve araştırma hastanesini aramıştım bunu sormak için. Dahiliye doktoruna muayene oluyormuşuz, o uygun görürse test yaptırıyormuş.


  • inawen  (25.03.20 14:16:44) 
bir ilave yapayım; test yapan kurumlarda muhtemelen tanı konmuş korona hastaları da vardır, yani risk yüksek. dolayısıyla kendiniz ihtiyaç olduğuna karar verip test yaptırmaya falan gitmeyin. Allah korusun semptom görülürse zaten doktorlar ihtiyaç olduğuna kanaat getirip test yaptırırlar. dertsiz başınıza dert açmayın.
örneğin yukarıda bahsettiğim haberdeki sadi konuk hastanesinde koronavirüsten hayatını kaybeden hasta olduğunu biliyorum.

  • cowboy  (25.03.20 15:32:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.