[]

eniştem karantinaya alındı

kendisiyle etkileşime geçtikten bikaç gün sonra ateşim yükselmişti ama öksürük gibi belirtiler yoktu burada da sormuştum hatta. yine de şüphelendiğim için kendimi izolasyona almıştım. şu an eniştemi karantinaya almışlar ve test sonucu bekliyorlarmış. ateş ile başlamıştı onun sonra iyileşir gibi olmuştu ama sonrasında öksürük de başladıktan sonra nefes darlığı gelmişti arkasından. şimdi yoğun bakıma alacaklar ciğeri çok kötü durumda olduğu için. ben ise birkaç günlük ateş ağrı ve titreme ile kendi kendime atlatmıştım. son haftalarda etkileşime geçtiği herkese en azından telefonla ulaşılıp durum hakkında uyarılması ya da sağlık durumlarının sorgulanması gerekmiyor mu sizce?

yani tamam eniştem bizi durumdan haberdar etti ama sanki hastanın insiyatifine bırakılmaması gereken zorunlu bir süreç olması gerekiyor gibi geliyor bana. mesela almanya'da covid-19 şüphesiyle karantinaya alınanların son 10 günde etkileşime geçtiği herkesin listesini çıkartıp uyarıyolar.


 
Bagli oldugunuz saglik ocagi sizi arayacak.devlet duzenli liste gonderiyor ve irtibatta olan herkesle kontak kuruyorlar.tabi enistenin seni soylemesi lazim bunun icin.durumuna gore saglik ocagina her gun telefon acip bilgi veriyorsun.


  • duptıs  (24.03.20 21:35:16) 
panik olmayın.
şu an hala belirtiler devam ediyorsa durumu açıklayıp test yaptırabilirsiniz, pozitif çıkması durumunda da etkileşime geçtiğiniz kişilere bildirin.

test yapmayacaksanız ya da yapmazlarsa derhal haber verebilirsin sakince. onlar da kendilerini karantinaya alsınlar.

hepiniz için çok geçmiş olsun.
  • jimjim  (24.03.20 21:51:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.