Corona miyim ??

Selam dostlar,

Dun bi is icin izmirde belediyeye gitmek zorunda kaldim. Herkesin kullandigi kalemi de dilekce icin kullanmak zorunda kaldim. Hemen sonrasinda dezenfektan vs kullandim ama maskem yoktu. Bir de ek bilgi oraya gitmeden once terlemistim biraz ve hafif ruzgarda da kaldim.

Dun aksam bogazim agirmaya basladi. Sabah sanki biraz hafifledi ama halen biraz var. balgam olusmaya basladi ve cok cok hafif hiriltili bi nefes geliyor arada. Anlayabildigim kadariyla Ates yok henuz (tek yasiyorum). Simdi ufaktan tirsiyorum, acaba korona mi oldum. Napayim ? Bekliyim mi , eczaneye mi gideyim, evde nurofen var onu mu iceyim ?

Edit: yas 29, erkek

Boğaz enfeksiyonu olabilir. Nurofen içmektense. Ilık su için yudum yudum. Bitki çayı vs için. Dinlenin. Evden çıkmayın.

  • 1917  (24.03.20 20:05:34)
belirtiler 4-14 gün arasında çıkıyor yani virüs kapmışssan bile dün olmamıştır. %90 üşütmüşsündür. zaten herkes şuan psikolojik olarak kendinde belirti aramaya fokuslanmış durumda
diyelim ki evvelinde virüsü kaptın zaten sende durumun ağırlaşma ihtimali belki %1
tavsiye edilen evde dinlenmen, kendini izole etmen, bol sıvı tüketmen
nurofen içme. durum hafiften kendini belli etmeye başlarsa (ateş) parasetamol içeren ilaç kullanabilirsin. evden kendin çıkıp bir yere gitme. solunum güçlüğü çekersen telefon açarsın gelir alırlar
bunlar sende %99.5 olmayacak. birisinde olur da araştırma yaparsa diye bilgi verdim
  • asbe  (24.03.20 20:06:02)