[]

corona

pozitif çıkıp eve gönderilen hastalar varmış.
ekşiden kuşludan okuduğum kadarıyla biliyorum.
belki böyle bir durum yoktur.
ama varsa diye diyorum.
vücutları kendi kendine mi covidi yok ediyor?
yoksa onları hastanelerde yer açılınca mı tedavi edecekler?
yada onlar hep taşıyıcı mı kalacak?
o zaman knotrollü bir salgın genişletme çabası var diyebilir miyiz?
ingiltere misali...

 
Bunu çoğu ülke yapıyor. Ağır bir şekilde gecirmiyorsaniz ağır geçiren hastalara yer açmak amacıyla ilaçlarınızi verip eve gönderiyorlar. Evde kendinizi izole edin diyorlar ki mantıklı olan bu. İsviçre'de de böyle mesela; gencler eğer kronik bir rahatsızlığı yoksa, ağır bir şekilde de gecirmiyrosa direkt eve gönderiliyor. Her corona olan yoğun bir tedaviye ihtiyaç duymuyor ki; benim 2 arkadaşım evde atlatmış durumda.


  • fraise  (24.03.20 18:38:35 ~ 18:39:21) 
tamam eve gönderiliyor ama,
bu adam iyişmeşti mi iyileşmedi mi?
etrafına virüs yaydı mı yaymadı mı?
gerçekten iyi gelen bir ilaç var mı?
  • megsimone  (24.03.20 18:39:48 ~ 18:41:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.