[]

Aramızda psikiyatr var mı?

Selamlar
Bizim yan komşu bazen o kadar anlamsızca bağırıyor ki evinde tek başına. Küçük çocuk gibi anlamsız sesler çıkararak bağrıyor. Ama normalde denk geldiğimizde falan gayet sıradan vatandaş gibi. Sadece ayaklarını basamaklara çok sert vurarak çıkar. Bu da çocukların yaptığı bir şey tabi.

Tamamen kişisel merakımdan.
Böyle bir psikolojik rahatsızlık var mı?

 
Var böyle bir rahatsızlık fakat adı aklımda değil. Bu hastalar toplum içinde gayet normalken evinde ve/veya sessiz tenha ortamlarda tuhaf sesler çıkarırlar. İnileme Çıglık anlamsız sesler v.s olabilir. Bunun altında yatan hastanın yaşadığı geçmiş travmalar olabilir.


  • limonlu eksi  (24.03.20 15:47:44) 
Onun dışında tourette Sendromu yaşayan bir birey olabilir. En uç ihtimal sizofreni de olabilir. Yani tek bir septomdan hastayı görmeden dinlemeden teşhiş koymak çok zor.


  • limonlu eksi  (24.03.20 15:54:19) 
Kulaklığı takıp oyun oynuyordur


  • le jeune turc  (24.03.20 15:58:10) 
herkes böyle değil mi ya?


  • tebelles  (24.03.20 16:54:19) 
Acaba benim komşum beni mi yazdı dedim bir an. Benim aşırı ciddi bir insan olmama rağmen tek kaldığımda sadece ailemin yanında çok garip hareketlerim oluyor. Bazı insanlar gariptir. Eşim der ki hep senin bu garipliğini seviyorum diye. Aşırı garip hareketlerim vardır. Mesela doğduğundan beri korkutucu bir sesle kızımın alnına tek parmağımı koyup "bana mordora layık bir ordu topla" diyorum. yüzüklerin efendisinde duymuştum sonra garip bir şekilde yapıyorum. değişik ses de çok çıkartırım. Hasta mıyım şimdi ben?


  • teal  (29.03.20 18:38:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.