[]

Ebeveynleri karantinaya alınan küçük çocuklara ne oluyor?

Çocukları bırakacak kimse yok, hadi var diyelim: çocuklarda da corona olabilir kimse o riski almaz.

Kısaca soru başlıkta


 
gerçekten bunu bende merak ediyorum. hatta beni salgından daha çok korkutan bir durum bu. 3 aylık bebeğim var. başına gelmiş daha önce duymuş biri cevaplasa keşke.


  • ferrarimizolaydisatardik  (24.03.20 16:10:21) 
Ortada kalıyor. Umreden Türkiye'ye dönen gurbetçinin torunu evde yalnız kaldı.13 14 yaslarinda. Belçika da büyümüş.


  • fikox  (24.03.20 16:23:02) 
ben sorunuzu yurtdışından geleceksiniz diye anladım. eğer öyleyse bizde de aynı sorun var. az önce sağlık bakanlığıyla konuştum kimsede net bilgi yok. bizim çocuk 12 yaşında. öyle sordum soruyu "sonuçta o da taşıyıcı olabilir bilemeyiz" dedi. hatta uçakta 2 ön 2 arka ve yan koltukları da boş bıraktırıyorlarmış. "ama bilmiyoruz da sağlık ekipleri karar verebilir, ayrıca yeni uygulama geldi yarım saat önce herkesi karantinaya alacaklar, daha önce bazıları eve gönderiliyordu" dedi. "ama yine de emin değiliz bilemeyiz" dedi. bu bilinmezlik içinde çıldırmamak elde değil. konsolosluk ve bilimim sağlık bakanlığı birimleriyle ve de sivil havacılık ve onların genel müdürlükleriyle konuştum. kimse net bir şey söylemeyip (daha doğrusu söyleyemeyip) topu bir başkasına atıyor.


  • ok  (24.03.20 16:32:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.