[]

Muhabbet Kuşu-Kafes

Kuşum talihiz bir olaydan dolayı en azından 1 hafta kafeste kalmalı ama çok hareketli olduğundan çıkmak istiyor. Bu kuşu kafeste nasıl tutabilirim? Çıkart beni diye yırtınıyor ama yapamam. İçim gidiyor kafesin kapısını açamıyorum diye. Veterinere sormayı unuttum.

Bu 1 haftayı(en azından) nasıl en az şekilde normal geçirebiliriz kuş için kafesin içinde? Tecrübesi olanlar lütfen paylaşsın.


 
kuşun alışkanlığı serbest dolaşmaksa ne yazık ki yapabileceğin çok bir şey yok. En azından günde 1 saatliğine de olsa salarak stresini azaltabilirsin, yoksa hayvan stres yapacak mutlaka.


  • re noreno  (24.03.20 09:38:06) 
Kafesin uzerine ara sira tulbent gibi hafif bir sey örtebilirsiniz.


  • icimdekipollyannatinerebasladi  (24.03.20 10:30:11) 
Yıllardır petshop'ta çalışan ve kuşlar ile ilgilenen arkadaşım ''Ne olursa olsun çıkarma'' dedi(Veterineri aradım ve o da aynısını söyledi) Yani @re noreno'nun dediği gibi maalesef anca çok çok zorda kalırsam yaparım.

@icimdekipollyannatinerebasladi Bu da bir seçenek. Mecbur kalırsam, istemeye istemeye yapacağım.
  • bitchesaintshit  (24.03.20 11:18:48) 
Evet insanin içi rahat etmiyor ama her sey onlarin sagligi icin. Bir sure sonra kendiside alisacaktir. Benim muhabbet kusumda surekli dışarıda sadece geceleri uyumak için kafese giriyor. Zorunlu durumlar oldugunda kafesinde tutmak zorunda kalıyorum sikinti yapmiyor cok sukur ama icim parcalaniyor o kafesinde kaldiginda. Bir ara hamsterim isirmisti ayagini, tirnagi zarar gorup kopmustu. Tedavisini yaptim, hicte kafeste tutmadim hep disaridaydi toparladi tirnagi tekrar uzadi.
Ustteki arkadasin dedigi gibi dayanamadiginiz yerde kisa sureli cikartin, ayagini rahatsiz edecek bir seyler varsa etrafta onlari kaldirin takilmasin.

Ne oldu kusunuzun ayagina merak ettim. Bu arada cok gecmis olsun.
  • icimdekipollyannatinerebasladi  (24.03.20 12:40:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.