[]

Kedi omurgasi

Selamlar, kedimin iki kurek kemigi arasinda omurgasinda son zamanlarda buyuk bir cikinti geliyor elime, bence simetrik degil hafif sag tarafta ve asiri sert yani kemik olduguna eminim diyebilirim. Kedim 10 yasini gecti, bir sorunu yok, ama bu cikinti nedir diye cok takildim. Yani omurgada ne olabilir, acaba hep mi vardi diyorum. Ya kedilerinizin sirtini elleyip bana yazar misiniz?
Yeri anlatmak ve oturunca bayagi cikiyor gorebilmeniz icin foto da ekliyorum. Cok tesekkurler 
burdan bir şey demek mümkün değil. dokunmak lazım, hareketli mi? deri üzerinde kayıyor mu? normal gözükmüyor.

bir de düştü mü hiç? yürümesinde güçlük varsa vs omurga kırılmış derdik de, veteriner görsün, gerekirse röntgen ister.
  • masseter  (24.03.20 01:40:51 ~ 01:56:31) 
Kilo verip kemikleri belirli oluyor gibi ? Son zamanlarda kilo verdi mi ? Fotodan cok zayif duruyor


  • oscar  (24.03.20 02:12:25) 
Oralara yakın bir çıkıntı hep vardır ama bana fotodaki biraz fazla geldi. Benim kedim de kilolu değildir ama hiç böyle çıkıntısını görmedim. Benimki de yaşlı kedi.


  • SiyamkedisiZorro  (24.03.20 08:21:37) 
@masseter hareketli degil sabit omurga kemigi gibi. kaymiyor hep sabit, sadece durusuna göre bazen iceride kaliyor. düsmedi. yani normal salak salak atliyor arada, o sirada bir sey olmus diyecegim ama kemik de disari cikmaz ki.. kirik olsa cani acir, kendisi cok normal.

@oscar yok aslinda bayagi kilolu ama dün tüylerini tras ettik, onun icin tüyleri ve vücudu biraz garip duruyor. ama tras öncesinde de tüylerinin altindan elime gelmisti, simdi bu tüysüz haliyle iyice aciga cikti cikinti.

@SiyamkedisiZorro evet ben de dün bayagi düsündüm, böyle bir cikinti yoktu. elime gelirdi görürdüm yani yeni bir sey olduguna ben de emin oldum. hele bu oturur pozisyonda kemik bayagi cikik duruyor.. normal degil gibi:(
  • kaputt  (24.03.20 12:11:21) 
yani insanda olsaydı (bkz: spondilolistezis) akla gelirdi.
"vertebra basamak bulgusu " gibi gözüküyor.

ama dört ayaklılarda omurga sorunları bizdeki gibi olmuyor diye biliyorum. yine de veteriner görsün bence, onların uzmanlık alanı
  • masseter  (24.03.20 14:04:41) 
bugün veterinere götürdüm. maalesef iyi degil.
iceride kötü huylu ve büyük bir kitle oldugunu düsünüyor ve onun omurgayi disa ittigini.
cok detay da vermedi. simdi klinige randevu aldik aksam oraya gidecegiz. ama iyi degil dedi kiz.
ne yapacagimizi sasirdik. asiri üzgünüz. kendi de cok iyi hic sikintisi yok..
cok üzgünüz :(
  • kaputt  (25.03.20 14:03:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.