[]

Malum virüsün kaç derecede öldüğüne dair yazı okudunuz mu?

direkt "100 derecede ölür." gibi?

kısıtlı ingilizcem ve Türkçe ile aradığımda hep baharda ölecek, ölmeyecek, yazıları çıkıyor.

google ı çok iyi kullandığım da söylenemez.

varsa bilginiz rica ediyorum.

teşekkürler.

 
Nerede ölmesinden bahsediyorsunuz?

Yemeklerde 60 derece demis ateş kara

m.sabah.com.tr

Kıyafetleri de 60 derecede yıkayın diyorlar.
  • elorelia  (23.03.20 20:47:59) 
bu gazeteye de güvenilmez ya... adam 100 demiştir bunlar 60 yazmıştır.

sağ olun :)
  • ya ben lan neyse  (23.03.20 20:52:23) 
Şu sitede who referanslı olarak 60 derecede çoğu virüs, bakteri ölür, kaynar suda bazı çok istisnai bakteri türleri dışında hiçbiri canlı kalmaz deniyor.
www.insider.com

  • mikro patlama  (23.03.20 21:22:02) 
virüs pek canlı bişey sayılmaz ama 60 derecede denatüre olur yani yapıtaşları parçalanır diyebiliriz. için rahat olsun yani. bakterilerde durum biraz değişebilir, kendi metabolizmaları mevcut olduğundan yüksek sıcaklıklara bir miktar adaptasyon gösterebilir ve direnebilirler. virüsler yapamaz.


  • nabrukk  (23.03.20 21:42:20 ~ 21:42:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.