Geçmeyen Öksürük

Hayır covid19 sorusu değil.

Üç hafta önce boğazım ağrımaya başladı sonra da biraz ateşlendim, sonra geçti. Sonra kuru öksürük başladı ve iki haftadan fazla süredir devam ediyor. Eczaneye gittim Noskapin diye bir ilaç verdi ama bir işe yaramadı. Yurt dışındayım, doktora görünsem mi görünmesem mi karar veremedim. Öksürükten ve göğsümdeki ağırlık hissinden başka bir şeyim yok. Şimdi gidicem öksürük şurubu verip gönderecek, boşa para vericem kliniğe. Ne yapayım? Bekleyeyim mi biraz daha? Yoksa iki hafta hekime görünmek için yeterli bir süre mi?

bende de geçen senelerde kıştan ilkbahara geçiş dönemlerinde yakalandığım hastalıklar geçtikten sonra bile öksürük bir aya yakın kalıyordu.
senelerin hep aynı dönemine denk geldiği için bir şeye alerjim var herhalde diyordum. polen falan gibi.

bu dediğim olabilir. ama koronayı hafif atlatmış da olabilirsiniz. veya vücut iyileşirken yenik düşüp virüs tekrar güçlenmiş de olabilir.
burada yazılacak her şey sizi yanlış motive eder olumlu ya da olumsuz.

sizin yerinizde olsam böyle kritik bir süreçte işimi sansa bırakmaz, kesinlikle hastaneye giderdim.
  • hartwell  (23.03.20 21:40:47)