[]

Corono Belasının Tedavisi Nasıl?

Gerek dünyada gerek ülkemizde böyle bir bela hastalık mevcut. Şu an için hastalığı önleyebilecek bir aşı maalesef yok. Peki bu belanın tedavisi ne şekilde oluyor?
 
her ülkenin tedavide farklı yaklaşımları var. biraz da bu yüzden, ülkelerin başarı (iyileşme) ve ölüm oranları farklı. türkiye'de uygulanan, osetalmivir+hidroksi klorokin ve/veya azitromisin, lopinavir, ritonavir, ribavirin gibi kombinasyonlar var. birleşik krallık'ta ise zanamivir ve remdesivir kullanımları var.


  • someonewalksalone  (23.03.20 19:40:51) 
hsgm.saglik.gov.tr

sayfa 24

"
Ampirik olarak başlanmış olan antibiyotik ve oseltamivire ek olarak; COVID-19
hastalarının tedavisinin değerlendirildiği literatürlerdeki olumlu sonuçlar ışığında
hidroksiklorokin 200 mg tablet (2x1) (5 gün), lopinavir 200 mg tablet/ritonavir 50 mg tablet
(2*2) (14 gün) kullanılır. Hafif hastalık tablosunda öncelikle klorokin ağır hastalık tablosunda
öncelikle lopinavir/ritonavir tedavisi önerilir.
"
  • masseter  (23.03.20 21:01:21 ~ 21:05:32) 
Antiviral veriliyor.


  • 038576  (23.03.20 22:41:15) 
Allah hepimizi korusun. Kendimden geçtim çoluk çocuk mevzuları korkutuyor beni.


  • silah taciri  (24.03.20 09:54:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.