[]

Corona - diyabet ilişkisi ?

Tam olarak nedir ? Neden diyabet hastaları yoğun risk altında ?

Kanımızdaki fazla glukoz miligramı ile akciğerlere yerleşen bir virüsün ne gibi organik bağı olabilir ? Sigara içenler bile "risk" grubu olarak anılmıyor, enteresan.

Konunun uzmanı biri aydınlatırsa sevinirim.

 
Solunum fonksiyonu bozukluğu yaptığı için diye biliyorum. Sigara içenler yüksek risk grubunda bu arada. Bazı kaynaklar mortality oranını 10 kata kadar etkilediğini söylüyor.


  • synthetic a priori  (23.03.20 16:52:45) 
Kaynak bulamam ama hastalık nedeni ile kulak kabartıyorum sürekli. İtalya'dan yapılan açıklamada şeker için kullanılan ilaçlar , tedaviyi olumsuz etkiliyor demişlerdi. Sanırım bağışıklığı güçlü bireylere nazaran biz daha geç cevap veriyoruz tedaviye. Açıklamadan anladığım oydu. Uzman birisinin açıklamasını elbette bekleriz.


  • synax  (23.03.20 18:00:27) 
Tip 2 diyabet hastasıyım ve hiçbir şekilde ilaç kullanmıyorum, insülin alma gereğim de yok. Evet şu aralar kan şekerim yine cozutmuş vaziyette ama "yüksek riskli grup" da oluyor olmamın bir mantıklı açıklamasını bulamadım gitti ben de.


  • Avoiding The Puddle  (23.03.20 18:28:45) 
@flexner wintersteiner ; Elleriniz dert görmesin anlaşılır bir şekilde anlatmışsınız.
Mealen ayvayı yeriz bulaşırsa :(

  • synax  (23.03.20 23:10:59) 
benzer bir duyuruyu günler önce ben de paylaşmıştım. tip 1 şeker hastasıyım ve bu virüs beni de epey endişelendiriyor. duyuruma bir arkadaş cevap vermişti.


www.eksiduyuru.com
  • mustaafaa  (24.03.20 21:28:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.