[]

Evden çıkma yasağı

Çarşamba günü yasak olacak diye duydum. Bir gerçekliği var mı? Araştırdım ama bulamadım.
 
'Duyum' ile olacak bir şey degil ki bu. Yaparlarsa bir anda çıkıp yaparlar; önceden haber vermezler.


  • fraise  (23.03.20 14:25:20) 
Duyduğunuz kişiye sorun :)


  • mezarkabul  (23.03.20 14:43:16) 
Ağzı olanın sonucunu düşünmeden konuştuğu bir dönem yaşıyoruz. Kendimizi virüs kadar yanlış bilgilerden de korumamız gerekiyor. Böyle konularda Cumhurbaşkanlığı veya ilgili bakanlıklar dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyin. Doktor dinleyecekseniz uzmanlığı bu konuda olanları dinleyin.


  • cosmicstring  (23.03.20 15:20:16) 
Söyleyen kişi başkan, başkan yardımcısı ya da içişleri bakanıysa doğrudur. Bakkalın oğluysa yanlıştır.


  • ryhmer  (23.03.20 15:39:50) 
yaklasık 7-10 gündür duyduyumuz şeyler. ama gerçekleşmiyor. şahsi dusuncem ekonomi durmaması bakımından sokağa cıkma yasağı getirmez. 65 yş ve üstü için getirir ( daha katı kuralları ile )


  • sislerrr  (23.03.20 15:50:12) 
belli değil.
bu dedikodunun kaynağı diğer ülkelerin teker teker kontrollü sokağa çıkış yasağı getirmesi sebebiyle. bizde de öyle bir beklenti var.

bilim kurulu bugün toplantıda idi. yasakla ilgili bir sonuç çıkabilir bundan. akşam 7'de bilim kurulunun aldığı kararlar açıklanacak.
  • biseysorcaktim  (23.03.20 16:01:35) 
bir haftadır ha bugün ha yarın yasak gelecek diye konuşuluyor. "kaynım falanca yerde çalışıyor o söyledi" türü bir şeyse inanmayın. yasak gelirse de 7/24 gelmez, günün belirli saatleri için gelir.


  • sir gawain  (23.03.20 17:48:54 ~ 17:50:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.