[]

Hastanelerdeki maske ihtiyaci için gönüllü çözümler

Aranızda hangi hastanelerin maske ihtiyacı olduğunu bilenler varsa yazsın.
İzmirde Ege Üniversitesi hastanesinde 22 hemşireye 1 tane maske verilmiş. Bu insanlar hasta olursa kimse hastanelerden derman beklemesin artık, önce onların sağlığını korumamız lazım.

Bu soruna çare olarak özellikle büyük şehirlerde sosyal medya kullanılarak etrafınızdaki insanlarda fazla maske olup olmadığını sorabilirsiniz.
Bir grup gönüllü, arabası veya motoru ile bu maskeleri belirtilen adreslerden toplayıp ihtiyacı olan hastanelere aynı gün içerisinde iletebilir.
Bu işin şu an kargoyla yapılması zor. Kaç günde gidecek, adrese doğru teslim mi edilecek vs bunun yerine direk vermek en mantıklısı. Ama bu nakliye işini yapacak araçlı gönüllüler ve sosyal medya'dan bu çağrıya cevap verecek binler lazım. Ayrıca hangi hastaneler en zorda onu tespit etmek doğru bir başlangıç olur.
Ne diyorsunuz yapabilirmiyiz?

İlgili sözlük linki : eksisozluk.com

 
www.eksiduyuru.com

Bu arkadaşı elimdeki maskeleri bağışlamaya ikna edebilirsiniz.
  • inheritance  (22.03.20 23:17:49) 
Neden gönüllü çözümler arıyoruz ? Savaş koşullarında mıyız, üç kuruşluk maskeyi sağlık bakanlığı neden vermiyor ? Hazırda yoksa bile üretilmesi bir kaç saniyelik iş bunun. Yaptırsınlar seri olarak. Ya da bakanlık duyuru yapsın, elinde bulunanlardan satın alıyoruz diye. Bunu anlamadım ben bir türlü ?


  • olivia  (23.03.20 01:22:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.