[]

Köpek patisinde yarılma

Arkadaşlar merhaba,

Köpeğimizi dağ bayır dolaşmaya çıkardık. Sonra farkettik ki arkadaş patisini yalıyor, kemiriyor. Baktığımda patisinin yastık kısmında yarılma/açılma var. Kanama yok. Dezenfekte edip sardık ama yapmamız gereken ekstra bir şey var mı? Köpek de hasta psikolojisine mi girdi nedir paso yatıyor. Bilgisi olan yazabilir mi? Teşekkürler.


 
düzenli olarak baticon'la pansuman yapın, bir de patisini yalamasına engel olmaya çalışın.
sarmışsınız ama onu da çıkartabilir, ona dikkat edin.
temizlemek isterseniz küçük bir kaseye su doldurup birkaç damla baticon damlatın, o suda bekletin patisini.
mikrop kapmasın, yani normal insan yarasından farkı yok aslında.
normal bir durum, bazen asfaltta falan çok koşunca da olur, dağda bayırda da.

geçmiş olsun.
  • blatta hiberna  (22.03.20 21:08:46 ~ 21:09:21) 
Köpeğinde zaten bin tane mikrop virüs var, patisi kanadı diye bir şey olmaz.


  • maxim gorki  (22.03.20 22:46:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.