[]

Önceden zatürre geçirenlerin ciğerleri sağlam olmuyor mu?

Ciğerlere kalıcı zarar veriyor mu zatürre?

Babam seneler önce zatürre olmuştu, acaba ciğerlerinde sorun var mıdır hala?


 
Tıbbi bir danışmanlık olarak düşünmeyin bu yorumumu. Ben de geçtiğimiz yıl zatürre olmuştum. Sanırım 2 ay sonra falandı haftada iki kez uçağa bindiğim için bir test yaptırmam gerekti; florence’da bir havacılık tıp merkezi mi ne var orada bir cihaza soktular. Sonra da akciğer kapasitemin azaldığını söylemişlerdi. Günlük hayatımda sıkıntı yaşamıyorum fakat grip oldum mesela bu kış, zor geçti. Gerçi o noktada antibiyotik kullanımına direnmiş olmamın da etkisi var.
Siz şu dönemde varmış gibi kabul edin, çok dikkat edin. O da kendisine dikkat etsin. Hiçbir sorunu olmamış olsa bile.

  • irene  (22.03.20 14:53:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.