80-90'larda gazetelerden kuponla neler almıştınız?

böyle bir dönem vardı, bunu bilen üniversiteli bile değildir. profilo tv, baskül ve siyah bisan mountain cat 18 vitesli bisiklet almıştık biz. meydan larousse'ları, sözlükleri de hatırlıyorum.

bir de maket dağıtılırdı kartondan. ben casper'ın hayalet şatosunu yapmıştım günlerce uğraşıp. sonra da bülent amcanın kızı bir gün ben okuldayken bize geldiğinde üstüne atlayıp yıkmıştı, çok ağlamıştım. 50-60 santimlik kocaman bişeydi.

sizler neler almıştınız? duruyor mu hala? bizim profilo tv duruyor hala heheh.

2000 başlarında sudoku almıştım elektronik. 90 sonunda da yanlış hatırlamıyorsam 50-100 parçalık bir puzzle almıştım.

  • golgi aygıtı  (22.03.20 01:49:45)
saçma sapan plastiğimsi salata kasesi takımı ve kaşıkları :D annem cam olmadıklarını görünce hayal kırıklığı yaşamıştı ama yine de uzun bir süre kullanıldı evde. ansiklopedi seti olmayan da yoktu zaten. sonra hepsi atıldı.

  • hypathia  (22.03.20 01:55:31)
Ansiklopediler alındı, tv alındı. Ben kendi azmimle 25 kupona hürriyet’ten bir oyuncak tren seti almıştım :)

  • silah taciri  (22.03.20 08:02:17)
alcatel cep telefonu üstelik ilk telefonumdur kendisi ve sünnet hediyemdi kendime aynı zamanda, büyük bedeller ödedim yani :))

  • okumus balikci olcam ben  (22.03.20 11:44:18)
cogu seyi aldik. bazi gazeteleri sirf bunun icin aliyorduk hatta. ama en unutamadigim sabah gazetesinin verdigi muzik setidir. dev muzik seti diye reklamlari yapildi haftalarca. elimizde alisveris torbalari vardi muzik setini almaya giderken. tasiyamayiz taksi mi tutsak dedik. sonra ekmek boyutunda bi kutu verdiler. koltuk altimda tasidim.

  • pide  (22.03.20 11:50:18)
80-90'lar değil ama 2000'lerin başlarında motorola cep telefonu, atari, pokemon ıvır zıvırları almışlığımız var.

  • nothing in my way  (22.03.20 12:17:17)
Şahsen değil de dedem televizyon almıştı Sabah gazetesi kuponlarından 1995 senesinde.
Birkaç sene öncesinde Çalışır durumdayken televizyoncuya verdim.

  • put it in your appropriate place  (22.03.20 12:49:41)
Bisan İhlas- mountain cat

  • komando kani var bende  (22.03.20 13:03:58)
Hali,sirt cantasi,kuran,ansiklopedi, bir de su bilege takilan hastaliktan koruyucu denen halkalardan almistim.

  • turkuaz  (22.03.20 13:24:51)
Dijital saatli, radyolu telesekterli ev telefonu. Hic unutmam markasi da audioline idi.

  • stavro  (22.03.20 14:11:21)
Alcatel One Touch Easy adında bir telefon almıştım. Hangi gazeteden ve kaç kupona alındığını hatırlamıyorum ama ilk telefonum olur kendisi. :) Hey gidi 90'lar.

  • ziv zulander  (22.03.20 16:08:54)
“Alman leonard hayden” 3lu bavul seti
Peugeot bisiklet
Arcopal yemek takimlari
  • kuehles blondes  (22.03.20 22:14:25)
Arcoroc Yemek Takımı
Elektronik Sözlük
Temel Britannica
Kitap/CD Setleri
  • Ven  (14.08.20 09:02:17)