[]

Lenf bezi mi sivilce mi?

Sol kulak hizamın 3-4 cm altında sakalımın başladığı noktada sivilce oluşumu gibi 1 cm'den daha ufak bir şişlik var ve dokununca biraz acıyor. Bunun lenf bezi mi yoksa sivilce mi olduğunu nasıl anlayabilirim?
 
Sağ kulak altım böyle yanağıma kadar yayılan bir şişilk, tatlı kaşıntı bastırınca ağrı/acı hissi ile dün hastaneye gittim kan tahlili istediler. amilaz üst sınır 120 iken bende 1020 civarı yüksek bir değer çıktı. Crp benzer şekilde bir tık yüksek çıktı. Kbb uzmanı 10 günlük antibiyotik yazdı. 10 gün sonra gel diyecekti. Baktı ortam sakat hiç gelme sen dedi. Turşu, limon, portakal gibi tükürük salgısını tepe yaptıran yiyeceklerden uzak durmamı istedi. Ayrıca sakız yasak dendi. Ayrıca hastaneye acil durum olmadığı sürece uğramamayı salık verdi. Ha unutmadan hastaneye uğrama dedi. Bu aralar salgın var belki duymuşsun diye tembihledi. Romantik bakışmalar eşliğinde yallah eve geldik ilaçlarla. Unutmadan acil durum yoksa uğrama dediğini söylemiş olayım.


  • creedwar  (21.03.20 20:26:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.