[]

Bilimsel Makale Nasıl Yazılır

sonuç olarak bilmemek değil, öğrenmemek ayıp diyor ve siz deneyimli akademiklere danışıyorum.
araştırma yöntemleri dersini henüz alamadım, sonraki dönemlere kaldı; ama aslında çokta almam gerekiyordu.

makale ve diğer yayınlar konusunda çaresiz hissediyorum. bana bu olayları tane tane açıklayıp öğretecek bir kitap, kılavuz vs var mıdır? yayın etiği, biçimi, akademik yazım kuralları, dergilerin türleri/yapısı vs her şey ama her şey.


teşekkürler.

 
Bu tüm dediklerinizi lisansüstü eğitimi süresince öğrenemeyenler var, buradan alacağınız .zip bilgi ile o iş olmaz.

Bu işin çaresi iyi bir danışman hocadır.
  • piotr  (21.03.20 14:53:29) 
Zip bilgi istemiyorumki
Yerli yabancı bu konuyla ilgili bir eğitim kaynağı vardır belki ya da insanlar tecrüblerini paylaşır ben şöyle öğrendim ben böyle öğrendim falan diye.

  • rewlack  (21.03.20 18:34:42) 
Sosyal bilimlerde bilimsel araştırma yöntemleri adlı bir kitap var Faruk Şahin e ait orada çok güzel işliyor bu istediğiniz durumu.


  • madurumdamadurum  (21.03.20 20:14:59) 
  • unique hint kumasi  (21.03.20 22:26:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.