[]

Corona 2. defa bulaşıyor mu?

Merhaba,
Corona bulaşırsa ve atlatırsak daha sonradan tekrar bulaşma riski nedir? Bağışıklık geliştiremiyor muyuz?
Eğer aşı bulunursa hastalık bulaşmasın diye mi olacak yoksa iyileşmek için mi olur?
Bağışıklık geliştiremiyorsak eğer hayat sanırım köklü bir değişiklik yapacak.
www.washingtonpost.com bu simulasyonda kurtarılan hastalara tekrar bulaşmıyor, fakat bazı kaynaklar bağışıklık geliştiremediğimizi ve tekrar tekrar enfekte olabileceğimizi yazıyor.
www.youtube.com bu videoda hastalığın tek seferde bile aşırı bir tahribat yarattığını 2. defada şanslı olsak bile 3. defalarda başımızın ciddi belaya gireceğini ima ediyor.

Sizin bilgileriniz ya da fikirleriniz nelerdir?
Teşekkürler.

 
Evet bulaşıyor, böyle hastalar da var maalesef.


  • valarmurgulis  (21.03.20 00:33:57) 
Çin'in istatisliklerine göre(2 hafta önce duymuştum belki şimdi oran değişmiştir.)

İyileşen insanların %14ü tekrardan coronavirüse yakalanıp hastalanıyormuş.

bu nasıl olur falan dediklerinde, vücut virüse yakalanıp hasta olduğunda antikor üretiyormuş, iyileşince antikor üretmeyi bırakıyormuş.
  • hem şişko hem deli  (21.03.20 00:46:00) 
evet bulaşıyor ile kestirip atılacak bir soru değil. bu zamana kadar gördüklerim okuduklarım itibariyle bulaşmaması çok daha yüksek bir ihtimal. uzun bir süreyi kapsayan bir data yok maalesef, her geçen gün yeni bir şeyler öğreniyoruz hep birlikte. şu anda bulaşmıyor olarak düşünebilirsiniz, ikinci kez hasta olanlar çok az.


  • kaufman  (21.03.20 00:46:26 ~ 00:46:56) 
Kesin bilmemekle birlikte buyuk ihtimal saglam bir bagisiklik gelistiriyoruz. Su anda tek bilimsel aciklama bir maymun deneyi ve maymunlar hastaligi gecirdikten sonra tekrar hasta olmadilar. Hastaligin basinda cok az tekrar yakalanan insan vardi, biliminsanlari onlarin istisna oldugunu dusunuyor. daha fazla arastirmayla daha saglikli bilgiler gelecektir.


  • hewit  (21.03.20 11:44:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.