[]

suudi arabistan??

şimdi tv100 isimli kanalda seçim sonuçları yayınlar gibi dünya genelinde ve ülke ülke olacak şekilde coronavirüs vakalarının ve ölümlerin sayısını gösterip duruyor.

dikkatimi çeken şey, suudi arabistan. ırkçılık gibi olmasın da adamlarda hijyenin h'si yok. üstelik oradan memlekete gelen hacılar karantina altında ve içlerinde büyük ihtimalle epey bir enfekte vaka var.

ama suudi arabistan'da vaka sayısı 400 küsur, ölüm sıfır.

nasıl oluyor lan bu?

 
test yapmassan hasta da bulamazsın. çok doğal. bizim kkk eski komutanı kayıtlara sonradan geçtiği gibi.


  • isminivermekistemeyensuser  (20.03.20 23:09:03) 
büyük ihtimalle yalan ama adamlar işi ciddiye almış tüm iç hat-dış hat uçuşları, toplu taşıma vs durdurulmuş mobile.twitter.com


  • austra  (20.03.20 23:15:15) 
Ona bakarsan bir çok afrika ülkesinde vaka sayısı çok düşük. Suudi Arabistan'da hijyen olmadığını nerden çıkardın bilmiyorum ama bir çok afrika ülkesinde ve latin amerika ülkesinde gerçekten hijyen yok kanalizasyon sistemi yok sağlık sistemi yok çöp sorunu var. Mesela Hindistan'da da vaka sayısı çok yüksek değil.

Eski KKK nın kayıtlara geç gecirilmesinin sebebi testte ilk başta negatif çıkıp daha sonra pozitif çıkmasından dolayı. Daha sonra emin olunduktan sonra kayıtlara gecirildi.
  • acebi  (21.03.20 00:08:36) 
kanalizasyon sistemi bile olmayan yada kafa olarak ortaçağı yaşayan ülkelerde, tetkik, tespit ve şeffaflık gibi gelişmiş ülkelere özgü şeyler beklemek naiflik olur. bence hindistan, arabistan falan sıçmış durumda. birkaç haftaya toplu cenazeler falan sosyal medyaya düşerse şaşırmam.


  • mayeskuel  (21.03.20 00:56:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.