[]

TR'de sibergüvenlik kanunları

Bi tane şirketin sitesini kurcalıyordum, bi güvenlik açığı buldum sanırım. Test etmek istiyorum ama başım belaya girmesin de istiyorum. Bunu deneyip, açığı bir yere yazmadan şirkete bildirirsem suç işlemiş olmuyorum değil mi?
 
Denemeden haberdar etsen olmaz mı?


  • Erva  (20.03.20 19:53:51) 
@Erva olabilir tabi. Ama açığın varlığından emin olamıyorum o durumda.


  • plutongezegendegilmi  (20.03.20 20:01:22 ~ 20:01:31) 
bu kadar korkma.


  • müptezel dostoyevski  (20.03.20 20:33:31) 
O zaman onların nezninde durumu gösterip açıklaman ya da email ile haber vemen daha iyi olur. Misal olarak şimdi komşunun kapısı açık kalmış ve ta içeri odalarına kadar girip diyorsun ki: ya komşu kapın açık kalmış haber vermeye geldim.
Oysa daha kapının ağzından seslenmen gerekirdi.

Kısacası riske girme.
  • Erva  (20.03.20 20:34:49) 
vpn kullanmayı düşündün mü?


  • ozdek  (20.03.20 21:13:42) 
@ozdek tr dışından erişim kapalı. En azından onu akıl etmişler.

Ben düz mail atayım artık kontrol edip etmemeleri onların sorunu napim.
  • plutongezegendegilmi  (20.03.20 21:58:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.