[]

hiçbir belirti göstermeyen birisi eğer taşıyıcıysa, test yapıldığında

Pozitif çıkar mı?
(Mesela yolculuk yaptı geldi, 14 gün oldu ama hiçbir belirti çıkmadı. Bu süreçte başkalarıyla temasta bulunuyor, ya taşıyorsa ve bulaştırıyorsa? Testte çıkar mı? 
Çıkan da var çıkmayan da, virüsü kaptığı halde ilk testte negatif çıkması çok örnek var.

Son ölen emekli paşamız da testte negatif çıkmış, karısı sonradan pozizitif çıkınca onun da coronadan öldüğü anlaşılmış.
  • John Bloor  (20.03.20 10:25:42) 
Bu eski kk komutanına uygulanan testin başarısı problemli diye düşünüyorum. Ellerindeki test demek ki süper bir test değil. Semptom göstermese dahi virüsün testte çıkması gerekir diye düşünüyorum.


  • prole  (20.03.20 10:52:09) 
@prole +1

İtalya'da bu şekilde çok hasta tespit edilmiş. Virüsü kapmışlar, ama hiçbir şekilde hastalığa dair belirti göstermemişler. Sırf bu yüzden kasabaları karantinaya alıp, orada yaşayanları tek tek test yaptılar.

Virüsün testlerde kendisini belli etmeme durumu yok diye düşünüyorum. Öyle olsa Çin'in karantina yönteminin, Kore'nin stratejisinin asla faydası olamazdı.
  • GoodMorningTeacher  (20.03.20 11:12:27) 
ne boktan bir durum ya. olabilir de olmayabilir de...


  • everythingok  (20.03.20 11:28:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.