Peder Ateşlenmeye Başladı

Grip gibi başladı. 65 yaşında adam. Laf dinletemedim. Zaten kahvehaneden çıkmazdı.

Ne yapmak lazım şimdi? Testi nerede yapıyorlar? Erken gitmenin bir avantajı olur mu?

Hemen 184'u arayın.

  • aydin meyrin  (19.03.20 20:43:15)
184 ü arayın

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (19.03.20 20:46:31)
tamam da yurtdışı geçmişi yok. sağlık ocağına gidin diyor. bu saatte sağlık ocağı çalışıyor mu?

  • Mehmet Ersoz  (19.03.20 20:47:03)
derhal 184
oyalanmayın.

geçmiş olsun.
  • jimjim  (19.03.20 20:52:48)
yetkili değilim ama ilaç ile düşmeyen ateş olursa direkt daha yüksek merciye başvurun diyorlar. Umarım normal bir ateş/soğuk algınlığıdır. Çok geçmiş olsun
Sağlık ocağı 9dan erken açılmaz yarın. Ancak acile gidebilirsiniz..

  • kucukne  (19.03.20 20:53:15)
burda pozitif bir doktorun rehberi var;
twitter.com

2 saat boyunca 39 üstü ateş, dk da 30 kez üstü nefes alma, göğüste baskı, nefes darlığı gibi şikayerlerde evdeki karantinadan çıkıp maskeyle ilgili hastaneye gidin diyor. biraz gözlemleyin, bu kritelere göre hareket edin.
  • kapti  (19.03.20 20:56:36)
ateşi çıkmış

nefes almada bir problem yok, oksuruk de yok ama titremem var diyor.

184 mesai saatlerinde sağlık ocağına gidin diyor.

ne yapayım arkadaşlar?
  • Mehmet Ersoz  (19.03.20 20:58:53)
En yakın acile gidin

  • basond  (19.03.20 21:06:29)
mesai saatinde değiliz.

başka çözüm bulmuyorlarsa yarını bekleyin. ateş var falan diyin bi daha belki gelip alırlar.
  • jimjim  (19.03.20 21:07:15)
bu ozellerin acilleri emekli sandığını ücretsiz tedavi ediyor mu? ozele gotureyim bari

  • Mehmet Ersoz  (19.03.20 21:08:15)
eğer korona şüphesi varsa sizi atar topar belirlenen merkezlere yönlendirip fazla ilgilenmeyebilirler de. onlara gelen talimat doğrultasında tabii. ne zaman başladı, ateşi nasıl seyretti her şeyi not alıp o şekilde bir uzmana danışabilseniz iyi olur.
komşu falan da çağırmayın kimseyi bence.

  • not dark yet  (19.03.20 21:12:25 ~ 21:14:07)
1 hafta once valide mevsimsel grip oldu. belki onu yaşıyor.

sadece titreme ve baş ağrım var diyor. nefes almada sıkıntı yok.

1-2 saat bekleyelim diye tutturdu.

bu normal acillerde influenza testleri var mı peki? validede astım var. corona durumunu ekarte etmek lazım.
  • Mehmet Ersoz  (19.03.20 21:16:11)
herkes 184ü arayın demiş. 184ü arayıp korona seçtiğiniz zaman ve semptomlara evet dediğiniz zaman robot arkadaşımız en yakın sağlık kuruluşuna acilen gidin deyip kapatıyor...

  • nabrukk  (19.03.20 21:17:26)
184'te canlı bir operatör karşılamıyor ki. Tüm saydığı belirtilere evet çekince en yakın sağlık kuruluşuna gidin diyor.

Maske takıp bir acile götürebilirsiniz ya da nefes darlığı başlarsa ambulans çağırın. Ama bence nefes darlığı çekmesini beklemeden götürün.
  • nolmus yani  (19.03.20 21:19:40)
Nefes darligi hemen olacak diye bir sey yok. Birkac gun sonra da olabilir, beklemek anlamsiz. Kimseyi cagirmayin, siz de cok yaklasmayin. Hastaneye goturun.

  • evrim halkasi  (19.03.20 21:46:27)
ya şimdi gotursek bir de orada korona kapacağız diye endişe ediyorum. influenza olabilir çünkü. bari gece olsun da 2-3 gibi gotureyim tenha iken.

  • Mehmet Ersoz  (19.03.20 21:49:31)
yaşlılarda ateş tehlikelidir, acil.

  • duyurukullanıcısı  (19.03.20 22:04:44)
112 yi ara 184 saglik kurulusuna gidin dedi de. Bireysel mi gidelim ambulans mi yolluyosunuz de. Ya da gideceğin hastaneyi arayip bilgilendir corona suphesiyle geliyoruz diye ona gore hazirlik yapiyolar.

  • hindistan cevizi  (19.03.20 22:13:12)