[]

Tvden ses almak bu kadar zor olmamalı.

elimde biraz eski bir plazma tv var. 5.1 destekleyen dvd player vasıtasıyla ses alıyorduk, dvd player bozulunca doğal olarak ses alamamaya başladık. en pratik şekilde nasıl ses alabilirim. elimde hali hazırda uçlarında herhangi bir jak olmayan 5.1 hoparlörler var. bunları kullanmam illa şart değil, 2 hoparlör bile olsa yeter. yada misal soundbar bağlayarak amfi olmadan ses alabilir miyim? buna benzer ucuz ve pratik çözümlere, önerilere ihtiyacım var.

örnek giriş:

hizliresim.com

 
televizyondaki giriş-çıkışları fotoğraflarsanız, yardımcı olacak biri çıkacaktır.


  • late viper  (19.03.20 18:27:55) 
@late viper haklısın unutmuşum, ekledim. bunun gibi 5 ayrı giriş var tv de.

@benaaymi ben anlatamadım sanırım. televizyon, dvd playera skart girişle bağlıydı. apörlörlerin her biri için de dvd nin üzerinde + ve - mandallı giriş yerleri var. apörlör kablolarının uçlarını bu kısma sıkıştırıyorsun. yani 5.1 sadece apörlör üzerinde bilgisayar için olan ses sistemlerinde olduğu gibi amfi yok.
  • issiz karga  (19.03.20 20:36:40 ~ 20:37:23) 
Eskiden kullandığınız dvd player scarttan ses alıyormuş;

Scart girişlerinde hem ses girişi hem ses çıkışı bacakları vardır, lazım olursa ilgili ayak numaraları bulunup bir scart kablosu kesilerek bu ayaktan lehimleme yaparak ses çıkışı alınabilir.

Ama şu an bu kadar ekstrem duruma gerel yok, eklediğiniz ftoda ses çıkışı olarak sadece kulaklık çıkışı var. Bu da bize yeter zaten.

DVD ile kullandığınız hoparlörler pasif, gücü DVD üzerindeki anfiden alıyorlardı.

Şimdi bu hoparlörleri herhangi uygun bir anfi ile kullanabilirsiniz.

TV kulaklık çıkışından sinyal alıp bir amfi bağlayacak, amfiye de bu hoparlörleri bağlayacaksınız.

Yanlız elinizdeki dvd nasıl bozuldu? DVD oynatma özellikleri bozulsa da ses sistemi için hala kullanılabilir.
  • John Bloor  (20.03.20 10:56:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.