Ekonomi ne olacak

O kadar yer kapanıyor. Eminim çoğu para vermeyecek. Bir noktada patron da haklı para yoksa nasıl ödeyecek maaşları? Ama bu insanlar ne yiyip içecek? Çoğu mağaza kapanmış.

Hayat inişli çıkışlıdır ticarette de her gün kazanç olmaz. Virüs olmasa belki deprem veya sel de olabilirdi neticede iş yapanlarda böyle durumları göz önünde bulundururlar. 3 hafta için kimse maaş ödeyemez duruma düşmez. Ayrıca hükümet tedbirler aldı vergi ve SGK ödemelerini uzattı 100 milyar TL'Lik (çok büyük bir tedbir GSMH'nin yüzde 10'undan fazlası devasa bir rakam) tedbir alındı.

  • acebi  (18.03.20 23:23:31)
tedarik zinciri bozuluyor. çoğu ham madde veya yarı-mamul yurtdışından geliyor. tedarik kesilince üretimi de devam ettiremiyorsun, devlet kapat demese de kapatmak zorunda kalırsın eldeki stoklar bitince. umalım ki durum o noktaya gelmesin.

  • nabrukk  (19.03.20 02:13:12 ~ 02:13:37)
@nabrukk +1

  • tuzumkuru  (19.03.20 07:33:42)