60+ yaştaki çevreniz virüsü önemsiyor mu?

Aile bireyleriniz, genel çevreniz vesaire nasıl tavır takınıyorlar? Bu yaş aralığında genel bir rehavet var.

babam normalden 10 kat fazla ellerini yıkamaya başladı. normalde sağlığına pek dikkat eden biri değildir ama bu konuda duyarlı davranıyor. annem evden çıkmıyor.

  • himmet dayi  (18.03.20 00:20:16)
Benim ve eşim için evet bu durum geçerli. Biz ailelerimizden daha fazla ciddiye alıyoruz gibi görünüyor.

  • chavezding  (18.03.20 00:41:53)
sülalemdeki kimse önemsemiyor, genç ve eğitimli diyebileceğim bir kısım bile. hatta bugün cehaletlerine bir kez daha şahit oldum ve üzgünüm.

  • dediysem dedim  (18.03.20 01:45:03)
Annem evden neredeyse hiç çıkmıyor ve temizliğe hijyene normalden daha fazla dikkat ediyor.

  • pati  (18.03.20 07:14:02)
94 yaşımda dedem var, 50 senedir sigara içiyor, bir poşet ilaç kullanıyor.
büyükşehirde yaşıyoruz, bari köye gönderelim dedim. babam ve amcamların hiçbirisi onay vermedi. köydede dedemin kendi evi var mis gibi.
babam ve annem 65-70 yaşında. annem insna temasını kesti, babam gezmeye devam ediyor. ama ikiside verdiğim bağışıklık güçlendirici ilaçları kullanıyor.
  • aslindasorunumpsikolojik  (18.03.20 08:04:53)
Babam 88 yaşında. Normalde çıkıp fıldır fıldır dolaşan biridir. "Bir süre toplu taşıma kullanma" dedik. İnanamadığım bir uysallıkla "siz nasıl derseniz" dedi. Arada sahile inip geliyor ama çarşı pazar dolaşmıyor. Sadece geçen gün ablama "Hastalanırsam beni eve kapatın, sen kardeşine geçersin. Bana yemek getirseniz kafi, sakın hastaneye götürmeyin" demiş. Kıyamam yaa...

  • SiyamkedisiZorro  (18.03.20 09:13:01)
bizdekiler onemsiyorlar. el opme falan hic olmuyor. yanlarina pek yaklasmiyorum, kendi odamdayim.

  • Leonardo~Da~Vinci  (18.03.20 09:25:10)