[]

Kızışan dışı muhabbet kuşuna ne yapayım?

Merhaba bu zamana kadar hep tek baktım. İlk defa çiftim oluyor hatta ilk dışım bile olabilir. Çok heyecanliyim. Dışının ceresı renk değiştirdi. Yuvaları var, asacağım. İçine ot falan koymak dışında yapılacak bisey var midir? Yavruları olursa vereceğim muhtemelen ama çok alışıp vermeme ihtimalim de var. Ayyy umarım sağlıkla doğar. Erkekte hafif bi sakatlık mevcut zaten 2 sakat kuşun bakımı zor olacaktır. Bu ihtimali değerlendirme min sebebi ikisinin de daha 1 yasında bile olmaması. Ama veren kişi yaşın önemsiz olduğunu, mart nisan gibi doğal olarak kızışacaklarini söylemişti. :)
 
Eggfood diye birşey var. Yumurta maması olarak da geçer(içinde yumurta da içeriyor o yüzden ismi böyle). Hafif nemlendirilerek verilir. Ebeveynlerin yavruyu besleme döneminde düzenli olarak verilmeli bence.

örnek marka: www.gardenfeathers.co.uk

Cede eggfood bulursanız yapıştırın, kaliteli bir üründür.

Ben kuşlarımdan yılda 50 taneye kadar yavru alıyorum (muhabbet kuşu değil), eggfood olmasa ya ana baba çok bitap düşerdi ya yavrular çok cılız kalırdı, bazıları da ölürdü.
  • nabrukk  (18.03.20 01:20:49 ~ 01:37:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.