Akıllı Televizyonu VPN ile internete çıkarmak

Merhaba, vpn satın aldım. Akıllı televizyonumun bu vpn ile internete çıkması için ne yapmalıyım? Nasıl tanıtacağım? Yani vpn'yi modeme mi kuracağım (modemde vpn sekmesi var), televizyona mı kuracağım? nasıl olacak?

Modeme kuracaksın, vpn kurulabilen tv olduğunu sanmıyorum.

  • Bruce  (17.03.20 19:59:37)
size ipsec vpn gerekli. sizin televizyon ve modem nedir bilmiyorum, ama benim elimin altında olan cihazlarda vpn bağlantısı ipsec protokolü ile yapılıyor. o da basitçe şu demek: sunucu size kullanıcı adı, şifre ve anahtar veriyor, onları doldurarak bağlanıyorsunuz. her vpn ipsec değil, satın aldığınız servisin web sayfasını inceleyin ve ipsec ayarları falan varsa oradan devam edin.

  • malheiros  (17.03.20 20:04:39)
modeme vpn kurarsanız her bağlantı vpn'den geçer. genelde de yavaş bir internet ile karşılaşırsınız.
eğer sadece tv vpn arkasında olması gerekiyorsa ayrı bir router kurularak tv ona bağlanabilir. eğer tüm bağlantı vpn arkasında olacak diyorsanız zaten sıkıntı yok.
tv ye ne yazık ki vpn kuramıyorsunuz. saçmalık.
  • ozdek  (17.03.20 20:23:01)
windscribe'ın android tvler için uygulaması var galiba. edit: galiba değil, kesin var. android tv box kullanıyorsanız da uygulamayı kullanabilirsiniz.

  • inheritance  (17.03.20 20:50:11 ~ 20:51:45)