Peki Corona Sonrası Bizi Ne Bekliyor?

Merhaba. Malumunuz, dünyanın gündeminde corona virüsü mevcut. Ölüm oranı belli bir yaş aralığında daha yüksek. Yanlışım varsa düzeltiniz, bu hastalığı şu an için ne önlemek için(aşı/ilaç) ne de doğrudan hastalığın tedavisi için(ilaç, uygulama) bir şey yok. Peki hastanede geçen süre sonunda taburcu olduğumuzda virüsün kalıcı olarak vücuda bıraktığı hasar, sıkıntı var mı? Varsa ne(ler)dir?

bunlar hakkında kesin konuşabilmek için çok erken. en erken iyileşmiş vakaların üzerinden 6 ay bile geçmedi, ne ne kadar kalıcı bilemiyorsun tam olarak. şu anda virüsün en vurucu kısmı hızlı bulaşabilirliği, geri kalan konularda benzer diğer salgınlardan daha farklı bir durumu yok görünüyor.

  • Bruce  (17.03.20 18:11:28)
insanlığın aklı varsa sigara üretimi ve tüketimi uyuşturucu gibi yasaklanır.
sigara içmek virüsten ölme ihtimalinizi ciddi arttırıyor.

  • aslindasorunumpsikolojik  (17.03.20 18:32:57)