pegasus ile ankaraya gidiş

Cuma günü saat 18 ila 19 arası, hadi en geç 19.30 olsun, ankarada olmam gerekiyor. Otobüsle beş buçuk saat yol gitmek yerine uçak ile gideyim diyorum. Lakin, THY ve Pegasus'un seferlerine göz attım, ucuz fiyattan THY uçuşu 11 de iniyor, Pegasus'un uçuşu ise 15.50 de kalkıp 16.45 de iniyor(muş), pegasusun rötarlarıyla ilgili bir ton şey okudum.

Acep, Pegasus'un 15.50 uçağına binersem, 16.45 gibi ankaraya inme şansım var mı yoksa rötar yüzünden yalan mı olur ? Bir de Esenboğa havalimanına ineceği için Havaş vs ile birlikte benim kızılayda 19 da olma şansım var mı yoksa ağır yalan mı olur ?

THY 'nin erken uçağını, Ankara'da yapacak birşey olmadığı için seçmedim, Ankara'da vakit öldürcek bişi tavsiye edecek varsa erken uçakla da gidebilirim.

Bu arada yolculuk istanbul - ankara arası olacak.

rötar, hava şartlarına ve bundan dolaylı hava trafiğine bağlı oluyor çoğunlukla. o yüzden, küçük bir ihtimal payı bırakıp olursun diyorum. 16.45'te indiğin taktirde. 17.15 gibi havalanından çıkarsın diyelim. ego ya da havaş kullanarak 19'a rahat yetişirsin..

  • dambil  (26.04.10 23:23:03)
2, 2.5 saat rötardan bahsediyorlar, şimdi ona göre ya thyden alacam, olmadı otobüs bileti alacam. Tamamen riskli yani olay...

  • bonjurkes  (26.04.10 23:28:07)
deli gibi uçak kullanan birisi değilim. senede en fazla 4-5 kere biniyorum.

iki kere rötar yaşadım. bu sene istanbul'un müthiş karlı olduğu zaman, thy uçağı 1.30 saat rötar yaptı esenboğa'da, sonra havada 45 dakika - 1 saat havası tur attık. dönüşte de, pegasus 1 saat rötarlı kalktı. onun dışındaki hep pegasus kullandım yaşamadım.

lan böyle savundum ya rötar yapma ihtimali direkt arttı lsdjkfjklsdf
  • dambil  (26.04.10 23:38:57)
Sanırım ankara'da beni karşılayacak birilerini buldum, o sebeple erken olan THY uçağına binecem gibi duruyor. Pegasus'la THY nin bilet fiyatları aynı amma saatleri farklı.

  • bonjurkes  (26.04.10 23:51:52)
Vakit öldürecek şeyler derken havaalanına ineceksin. esenboğada bir şey yapmazsın zaten. ordan şehre inip apaçilerle takılabilirsin. Şaka bir yana eğer iki havaalanına da yakın değilseniz otobüs daha mantıklı oluyor.

  • birsoru  (27.04.10 00:14:27)