Emlakcinin yaptıkları / sözleşme iptal

Merhaba bugün bir ev kiraladim. Sözleşme yaptık. Yarin da içindeki kiracı çıkacakti ve temizleteceklerdi evi. Ben de ertesi gün temizletip iki gün de havalandırdıp cuma günü tasinacaktim. Nakliyeci falan ayarladım.
Bu akşam beni arayıp kiracının cuma günü çıkabileceğini söyledi. İmkanı yok dedim böyle bir dönemde. Baya uzun ısrarlar, itirazlar derken isterseniz para iadesi yapayım dedi. Yapın dedim şimdi havale. Bir sey imzalayacaksak da siz gelin buraya dedim çünkü çok uzak oturduğum yerle arası. Sonra yarin öğlene kadar haber vereceğini söyledi en son.
Sözleşme iptali yapılacaksa nasıl yapılmalı biliyor musunuz?
Durum çok canımı sıktı, yarın ne yapmalıyım sizce?
Bu arada ev sahibi ailesinden biri.
Teşekkür ederim.

Sözleşmeyi nerede yaptınız

  • oldumusimdi  (17.03.20 01:07:51)
Yani noter mi ?

  • oldumusimdi  (17.03.20 01:09:25)
Emlak ofisinde yaptık, kimlik fotokopisi falan aldılar. Ben ev sahibini görmedim ama.

  • artcilly  (17.03.20 01:09:38)
Tekrar gidip imzaladığınız sözleşmeyi alın fiziki olarak, sizde kalan ve onların imzaladığı nüshayı da onlara verin, onlara vereceğiniz nüshada sizin imzanınz da vardır, karalayıp teslim edin.

Aslında bunlara da hiç gerek yok, szöleşmenin gerekleri yerine getirilmediği için zaten geçerliliği yok, size evi teslim edemediler ve teslim tutanağı yok aranızda.

Ha sözleşmede bunlar zaten olmuş gibi yazdıysanız (kombi, fırın, ocak, eşyalar teslim edilmiştir gibi bir ibare) o başka, o zaman kesinlikle imzaladığınız sözleşmeyi fiziken gidip teslim alın.

Emlakcının size gelmesini beklemeyin, bizim kültürümüzde yok öyle bir hayal dünyası.

Ayrıca bu ne naiflik Allah aşkına? Bugün sözleşme imzaladınız, yarın kiracı çıkacaktı, siz de öbürgün taşınacaktınız. Bu kadar iyimser olursanız çok üzerler sizi!
  • John Bloor  (17.03.20 09:03:35)