Annemi Ve Babamı (+65) Köye Göndermek?

mantıklı bir karar mıdır? sağlıklarının korunması adına veya olası hastalık durumunda karşılaşabilecekleri zorluklar açısından artıları ve eksileri neler olabilir?

not1: mevcut durumda 3 katlı müstakil aile binamızda 12 nüfus yaşıyoruz.

not2: bulunduğumuz şehir ve köyümüz arası mesafe özel araçla 10 saat. referans olarak belirlenen hastaneye mevcut mesafemiz araçla 5 dk. köyümüze yakın referans hastaneye mesafe 1,5 saat ( özel araç imkanı olmayabilir ).

Hangi sehirdesin bilmiyorum ama ailen yemegini, temizligini yapabiliyorsa koye gitmek yerine eger sana yakinlarsa oldukları yerde de kalabilirler. Ama senin ya da bir baskasinin onlarla temasa gecmeden alisverislerini yapip kapiya birakmasi ve evden cikmamalari lazim. Eger bunu yapamayacaklarsa, yani evden cikamadiklari için bunalima girebileceklerse koy daha riskli olsa da (alisverislerini yapacaklar, konu komsu gorecekler) bu riski goze alip almayacaginiza bagli.

  • prole  (17.03.20 00:28:54)
hali hazırda virüs kapmamışsa çok mantıklı.

  • jelly bear  (17.03.20 00:31:38)
bence gözetim altında kalması daha mantıklı. köyde öksürmeye başlayacak, aman üşütmüşüm diyecek, dikkate alan olmayacak. zaten hastane uzakmış.

  • sttc  (17.03.20 00:59:10)
şehirlerarası otobüsle göndereceksen hiç bir anlamı yok..
şu an kimin hasta kimin sağlam olduğu belli değil..
otobüsteki yolculardan biri gizli hastaysa otobüsteki herkese anında bulaştırır..

en güzeli evden hiç çıkmamak!
  • strobist  (17.03.20 01:36:58)
Şuan 5 gun 10 gün tatil deseler 5 dk durmam direk uzarım.
Ailem çoluk coluk anne baba köyde bir ev var doluşuruz içine.
Zaten bizim köy normalde karantina gibi kimse uğramaz etmez dağ köyü.
Arkadaşın dediği gibi devlet hastanesi 30 dk. Tam teşekküllü devlet ve özel hastane 1 saat mesafede. Yapsanıza 2-3 hafta tatil millet kendini karantinaya alsın.
  • wolfg  (17.03.20 13:15:22)