[]

TV'nin sesini kulaklığa vermek için optik audio çıkışını kullanmak?

Optik audio (optical audio) çıkışı ve HDMI portları olan bir televizyonum var (Samsung 4K Smart TV). Bu televizyonu izlerken sesi kulaklıkla almak istiyorum. Televizyonda bluetooth desteği yok.

1. Optik audio çıkışını bu amaçla kullanabilir miyim? Elimde 3.5mm kulaklıklar var, bunları kullanmak için nasıl bir kablo/dönüştürücü kullanmalıyım? Şöyle bir cihaz işimi görür mü? www.amazon.com

2. Aynı anda görüntüyü HDMI ile alıp sesi optical audio'dan kulaklığa verebilir miyim?

 
3.5 mm kablolu kulaklık çıkışı yok mu? en ilkelinden en teknolojiğine kadar, ses çıkaran bütün cihazlarda bundan var diye biliyorum. sizde de mutlaka vardır.

bluetooth dönüştürücülü bir kulaklık ile istediğinizi yapabilirsiniz.
  • kibritsuyu  (15.03.20 07:56:23 ~ 07:56:39) 
@kibritsuyu 3.5 mm kulaklık çıkışı yok maalesef.

Bluetooth dönüştürücülü kulaklık nedir bir örnek verebilir misiniz?
  • p133mmx  (15.03.20 09:27:28) 
3.5 mm jack olsaydı bluetooth dönüştürücü ile kullanırdıniz. Elinizdekini 3.5a dönüştürme imkanı varsa tv.nizi bluetooth.lu hale şu veya benzeri aparatlarla dönüştürebilirsiniz.(ilk rastgeldigim site burası)

m.trendyol.com
  • biseysorcaktim  (15.03.20 10:22:29) 
Optik çıkış dijital ses veriyor, kulaklık ise analog ses alıyor. Converter lazım. Optical to 3.5 mm diye arama yaparsanız istediğiniz sonuca ulaşır, kullanırsınız. Aradığınız şeyi google a yazdığınızda sonucu veriyor.


  • Tears of Devil  (15.03.20 11:20:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.