[]

Sirkeli, tuzlu gargara yapalım mi?

Virüs bı müddet boğazda tutunuyor, sirkeli, tuzlu gargara yapın, akciğerlere ulaşmadan virüsü öldürün diyorlar. Yapalım mi?
 
Uzman hekimler (enfeksiyon hastalıkları) bunun işe yaramayacağını defaatle söyledi. Oytun Erbaş gibi alanı dışında oldukça çok konuşanlar bunun faydalı olduğunu söylüyor tek.


  • giovanne  (14.03.20 20:10:29) 
virüse etkisi olmaz.
yapsan güzel, olur fena olmaz.

  • jimjim  (14.03.20 20:50:09) 
Sen yap hocam. Uzmanlar yapmayın dedi ama sen yap.


  • elorelia  (14.03.20 22:28:14) 
Tuz dediğin şey sodyum; sirke dediğin de temelde asetik asit içeren bir meyve suyu. Sodyumun ve asetik asitin bir virüse karşı öldürücü etkisinin olması mümkün olabilir mi? Bence olamaz. Yani koronaya iyi gelse teknik olarak HIV'e de iyi gelmesi lazım, böyle söyleyince ne kadar gereksiz olacağı daha iyi anlaşılabilir.


  • angelus  (14.03.20 22:42:27) 
Tuzun da sirkenin de kimi bakteri ve virüslere karşı antiseptik etkisi var (ama hepsine değil). Hiçbir şeyi önlemese tonsiliti önlemeye yardımcı oluyor. Yapın.


  • p133mmx  (15.03.20 06:03:08 ~ 06:06:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.