[]

Bilgisayarım çöktü.

Merhaba 2-3 gündür kullanılmaz halde, otomatik onarım yapmıyor, reset ve sıfırlama yok. Hiçbir şekilde düzelmiyor. Windows 10 kullanıyorum. Bu karşıma gelen ekranda hiçbir onarım yok.
 
HDD veya ram'inde bir sıkıntısı yoksa formatlayıp tekrar windows kurmak gerekiyor.

8GB lik bir usb belleğiniz varsa aşağıdaki sayfadan windows 10 iso dosyası indirerek işe başlayabilirsiniz:

www.microsoft.com
  • faithless  (14.03.20 15:15:40) 
içinde kurtarman gereken bilgi varsa harddisk'i söküp başka pc ye taşınabilir hdd olarak bağlayıp veri transferi yapabilirsin. Sonra kendi pc'ne takıp formatlarsın


  • pislick0  (14.03.20 15:33:49) 
bende de windows 10 güncellemesi sonrası sapıtmıştı. F2 ile bios ayarlarına girip boot sıralamasını kontrol edebilirsiniz. bende işletim sisteminin kurulu olduğu disk'i değil windows boot manager'ı ilk sıraya almıştı, bunların yerini değiştirince sorun düzelmişti.


  • bcdhms  (14.03.20 20:01:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.