[]

dsl modemlerin arayüzünü özgür yazılımla değiştirme

bazı modemlerin üreticilerinin kendi arayüzlerini değil de bir şekilde işlemler uygulayarak (firmware güncellemesi yapar gibi güncelleyerek) bambaşka bir arayüze kavuşturma gibi bir şey okumuştum geçmişte. bunlara ne deniyordu? bir takım özgür açık kaynak kodlu yazılımlardı diye hatırlıyorum.
 
dd-wrt

Modem değil de ap için var genellikle
  • malheiros  (14.03.20 02:46:00 ~ 02:46:44) 
Bir de ekleme yapayım: ben bir access point ime kurdum ve evet bazı ek özellikler açılıyor fakat 24 saat içinde yazılım kilitleniyordu. En Son firmware atmıştım. Desteği de yoktu ve neyseki rollback yapabildim. Bence eğer fazla cihazınız varsa ona kurun, evdeki işteki tek cihazı buna bağlamayın.


  • malheiros  (14.03.20 09:12:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.