[]

özel hastanelerde fizyoterapi oluyor mu?

kifoz, skolyoz, boyun fıtığım var. devlet hastanesi fizik tedavi için en az iki ay sonraya randevu veriyor. özel hastanelerde fizyoterapist oluyor mu? bazı özel hastanelerde fizik tedavi bölümü var, bu aynı şey mi?

kafama göre internetten bulduğum egzersizleri yapmak istemiyorum. yanlış hareketleri veya doğru hareketleri yanlış yaparak daha fazla zarar veririm diye korkuyorum.

Bir de fizyoterapistler kişiye özel egzersiz planı mı çıkarıyor? yoksa bazı devlet hastanelerinde olduğu gibi örneğin her skolyozum diyene aynı egzersizleri mi veriyor?

 
Evet hatta sgk anlaşmalılar falan gitmiştim ordan biliyorum ama devlette o kadar geçe vermeleri garip. İl neresi


  • yeliz adeley  (13.03.20 22:28:51) 
@yeliz adaley, istanbul


  • inheritance  (13.03.20 22:33:54) 
Anadolu yakasındaysan darıca farabiye bi bak baya iyi bi fizik tedavi birimi var gittim


  • yeliz adeley  (13.03.20 22:42:25) 
Özellikle son paragraftaki soruna istinaden cevap veriyorum; olması gereken kişiye özel, ihtiyaçlarına yönelik doğru egzersizdir ki fizik tedavinin en merkezinde doğru egzersiz yatar. Ama birçok meslektaşım özenli çalışmıyor, hastayı dinlemiyor, ilgilenmiyor ne yazık ki. Egzersizlerin yazdığı bir kağıdı verip evde yap bunları diyor. Ancak sadece hedefe yönelik egzersizler ve nefes teknikleri ile kifoz, skolyoz gibi omurga açıları toparlayabiliyor.
Eğitimini Türkiyede alan çok fazla yok ama özellikle skolyoz için en etkili yontem olan 'schroth' bilen bir terapistle çalışman dertlerine derman olacaktır. Geçmiş olsun.

  • hakmut  (14.03.20 07:49:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.