Intel i5-7600 İşlemci yanına hangi ekran kartını alsam da 4k-60fps görsem?

ark.intel.com

gtx 680 var 4gb, 1080p'de işimi görüyor ama keyif insanı olduğum için 4k ya geçeceğim. bu işlemcinin yanına ekran kartını güncellesem 4k-60fps alır mıyım ultra sevdası olmadan?

*güzel bir 4k tv alacağım ve karşısında gamepad ile singleplayer oyunlar oynanacak.

teşekkürler.

aynı işlemci ve gtx 760'ım var 2gb, 2k monitör ile hayatımdan memnunum- oyun oynamıyorum.

ben yeni grafik kartı almak isteseydim bu sefer amd kart düşünürdüm ve en aşağı RX580 bakardım. ultra sevdası olmadan düşük ayarlarda 60ı yakalar bence bu işlemci ile.

ama biraz uzun ömür biraz da rahat rahat çalıştırsın istiyorsanız keseyi açmak lazım bütçe ne kadar bütçe de belirtmemişsiniz.

şu sitede 7600+rx580 4k çözünürülkte bazı oyunların fps değerleri verilmiş (Ultra ayarlarda)
fikir verebilir:
www.gpucheck.com
  • jamiro  (13.03.20 14:25:41 ~ 14:36:05)
4k 60fps dediğin çok zor bir iş. 4k oynayacaksan 30fps oynamayı kabul et bence, veya 2.5k gibi bir çözünürlükte 60fps oyna.

bunu deme sebebim, 4k 60fps için rtx2080 gibi ekran kartları önermeleri.

bende 1080 var, 4k denemedim ekranım yok ama 30 kare bile alamayabilirim gibi geliyor. (full ayarlarda)

ayrıca o işlemci de darboğaz yaratabilir belki.
  • nhk ni youkosu  (13.03.20 14:43:27)
980ti dan 1080ti a geçtim ve dünyam değişti. Rdr2 ultra detayda 4k oynatıyor ancak 60fps değil. Eğer detayları düşürürsen 60 yakalarsin çoğu oyunda bence.
Bütçe darsa benim yaptığım gibi ikinci el bir 1080ti al. Dar değilse 2080 super al.

  • chavezding  (13.03.20 21:10:57)