[]

Diyarbakır- Mardin -Urfa

Merhabalar, Mayıs ayında buralara gidesimiz var.
Kaç gün yeterli ? Şehir bazlı nerelere görmemizi önerirsiniz ? 
Gün sayısı size kalmış, Mardin'in Midyat'ı var, ne bileyim Adıyaman Nemrut var, onları görmüşken Antep var falan. Kendiniz mi gideceksiniz? Göbeklitepe falan için rehberli tur falan ayarlamanızı tavsiye ederim. Ya da komple gap turuna da gidebilirsiniz.


  • whoosie  (12.03.20 18:47:44) 
Urfa için 1 gün yeterli. Görülecek 3 tane yer var:

- Balıklıgöl (Şehir merkezinde)
- Balıklıgöl'ün hemen yanındaki Arkeoloji ve Mozaik müzesi
- Göbeklitepe (Şehirin 20 km dışında)

Bir de patlıcanlı kebap yersiniz. Bu kadar.

En çok zamanı Mardin'e ayırmanızı öneririm. Gezilecek çok önemli yerler var. Ve aralarında mesafeler de olduğu için zaman bir kaç gün ayırmak gerekiyor.
  • amortisman  (12.03.20 19:06:03) 
Diyarbakır ve Mardin 3 gün Urfa 1 gün


  • lion de la Turquie  (12.03.20 19:32:34) 
urfa kesinlikle 2 gün olmalı çünkü urfa'ya epey uzak olan halfeti de var.


  • iddaaci  (12.03.20 20:05:31) 
Arkadaşlar izin sıkıntı 4 -5 gün diyelim . Maximum fayda ile nasıl hallederiz ? Kendi aracımız ile gideceğiz


  • damla sakızlı dondurma  (12.03.20 21:32:02) 
Once nereleri gormek istiyorsunuz liste cikarin.
Diyarbakir - Sur ici, Dort Ayakli Minare, Sutlu Minare ve muzeler 2 gun Hevsel Bahceleri falan da eklerseniz en az 3 gun

Urfa
Balikligol, Gibeklitepe, 2 gun

Mardin
3 gun
Midyat, Darende, manastirlar, kiliseler, onlarca muhtesem kilise var.

Oncelik listesi ve lojistik bir yol plani ile maksimum fayda saglarsiniz. Nereden yola cikacaginiz da onemli. Yolda harika seyler de olabilir.
  • janderzel zartanyan  (15.03.20 18:46:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.