[]

Moskova'dan İzmir'e en uygun kargo şirketi?

Merhabalar. Moskova'da yaşayan birinin İzmir'e kargoyla 2 adet kitap göndermesi gerekiyor. En ucuz yollu kargo firması hangisidir? (TNT, DHL falan çok pahalı geliyor.) Nasıl bir yol izlemek lazım? Önerileriniz için şimdiden çok teşekkür eder ve koronasız, temiz, sağlıklı günler dilerim.
 
rusya'nın ulusal posta şirketi ne ise o seçilebilir, daha ucuzu malesef yok. ptt ile gelir evinize. takipli versiyonu varsa onu seçmesi çok faydalı olur.


  • givemesomesubstance  (11.03.20 17:02:29 ~ 17:02:41) 
ptt diye biliyorum yurt dışına en uygunu. O da zaten gönderilen ülkenin yerel posta servisine teslim ediyor teslimatı onlar yapıyor.

ama takipli vs seçenekleri var. 500 gr gönderime baktım kendi sitesinden 212 tl gösteriyor.

www.ptt.gov.tr
  • ayin yazari  (11.03.20 17:37:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.