[]

İngilizce çalışmayı bırakayım mı?

25 yaşımda (2021 haziran) dandik bir hukuk fakültesinden mezun olacağım. Pilotluk hedefim vardı onu da %99.5 olamayacağım zaten.
Hakim savcılık memurluk falan istemiyorum. 3 5 kuruşa çalışıcam mecbur avukat olup. Hangi iyi maaş veren büro kıytırık bi üni.den (üni demek ünilere hakaret) mezun onu da 2 sene uzatmış bir aveli işe alsın?
Banka müfettişliği de zor, hukuk mezunu olup banka müfettişi olan görmedim linkedin'de, normal hayatta da karşılaşmadım. Zaten banka müfettişi olacağıma savcı olmaya uğraşırım daha iyi aynı kapıya çıkıyor ha turne ha tayin.
Hiç kendimi yormayım mı sizce? İngilizce bilsem ne olacak ki? Zaten alacağım en fazla ielts 6.5

 
İng bilmesem de normal bi büroda 3e 5e çalışırım niye kendimi yorayım ki diyorum işte


  • leave no man behind  (11.03.20 16:33:16) 
Mezun olduğun üniversiteyi değiştiremezsin ama ingilizceni çok iyi bir düzeye çıkarabilirsin. Tam tersine ingilizceye yüklen derim. İngilizce bilmeyen kötü üniversite mezunu şu piyasada işçi avukatlık bile yapamayabilir. Çok fazla rekabet var.


  • signore  (11.03.20 16:46:16) 
“Hukuk mezunu olup banka müfettişi olan görmedim”
Eski müfettiş olarak benim hukukçu devrem vardı mesela. Ayrıca hukukçular da teftiş kurulları için kara borsada. Görmemiş olman, olmadığı anlamına gelmez ki. Gir sınavlara, yap müfettişliğini sonra geç müşavir olarak hukuk baş müşavirliğine. Bu alternatiflerinden sadece bir tanesi.

İngilizce olmadan olmaz ama. Sadece kendin için bile olsa öğren.
  • irene  (11.03.20 16:49:52) 
bankaların teftiş kurulu olmasa bile yoğunlukla hukukçu çalıştırılan hukuk, uyum gibi departmanlarına girebilirsiniz.


  • givemesomesubstance  (11.03.20 17:04:27) 
kpss kas. nereden ne çıkacağı belli olmaz.


  • redskull  (11.03.20 17:08:09) 
hocam ingilizce sırf iş için mi gerekli? internette bile ulaşabileceğin kaynakların yüksek bir yüzdesi ingilizce olacak, erişemediğin o kadar kaynağı düşün. diyelim literatür taraması yapacaksın, ya da hobinle alakalı bir şey bakacaksın, fazladan bir dil bilmenin sana açacağı kapıları düşün. şu andaki yaklaşımın vizyon sorunu olduğunu gösteriyor, hayatta her şeyi iş için yapmıyoruz.


  • montreal  (11.03.20 17:10:48 ~ 17:13:24) 
@givemesomesubstance, onlar 3 5 yıl tecrübe istiyor.

@redskull, memuriyet istemiyorum. aç kalırsam belki.

@montreal, ben güzele güzel demem benim olmadıkça.
  • leave no man behind  (11.03.20 17:42:47) 
montreal +1

İngilizce bilmenin maaşa etkisi sıfır olsa bile bilgiye erişimde aracıyı aradan çıkardığı için süper bir avantaj. Özellikle Türkiye'de aracıların kalitesi (bkz: Covid-19 tartışmaları) belli olduğu için ben olsam sırf bu yüzden öğrenirdim.
  • bruce mclaren  (11.03.20 19:49:59) 
Kurum avukati olursan ingilizce isine yarar. Kurum avukati da az bulunuyor aslinda, maasi da fena deil. Sbaahtan aksama sozlesme okursun


  • kveldulv  (11.03.20 20:17:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.