[]

Elektrik Ayırmak

Selamlar,

Zamanında bizimkiler yan daireyi birleştirip 7. ve 8. daireyi tek daire yapmışlar. Bu yüzden elektrik ortak.

Bu arada bahsettiğim iki dairenin ayrı ayrı dask'ı var.

Bu elektrikleri nasıl ayırırız?

 
Hala kağıt üstünde 7 ve 8 numara daireler var gözüküyorsa, şu an ki elektrik aboneliği ya 7 ya da 8 numaranın üzerinedir.

Siz gidip boşta kalan daire numarası üzerine yeni abonelik alacaksınız.

Ama şu sorulara cevap bulmamız lazım;

Elektrik panosunda boşa çıkan dairenin saat tesisatı ve yuvası duruyor mu? Önceden bir saat varsa duruyordur elbette, sadece saat sökülüp tesisat birleştirilmiştir.

Daire birleştirildikten sonra içeride tesisatta değişiklik yapılmış mı? Yani bina girişinden saatleri ayırınca iki daire arasında bazı lamba ve prizler de karışıklık olabilir bir tadilat yapıldıysa.

Abonelik işi kolay yani aslında, dask ve tapu ile (kiracı olacaksa kira kontratı da) gidip başvuru yapacaksınız ama öncesinde bir elektrikçi çağırıp yeni saat taktırıp tesisatı ayırmanız lazım.
  • John Bloor  (10.03.20 09:51:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.