upwork ile ilgili bir soru

Upwork te biriyle mesajlaşırken özel email adresi, telefon no. vs. vermek banlanma sebebi gibi bişey mi? Yani adamı özele çekiyorsun ve komisyondan kurtuluyorsun?

Değil sanırım ama adam paranı ödemezse hiç bir hak iddia edemeSin

  • seyyar satıcı  (09.03.20 23:22:59)
Bana da sürekli fiverr den özel mesaj atıyorlar, email adreslerini veriyorlar ama mesajlar spama düşüyor ve sistem mesaj içeriğini göstermiyor. Çok sağlıklı değil sanırım komisyondan kurtularak çalışmak

  • pislick0  (09.03.20 23:38:03)
Bu tarz büyük sitelerde böyle şeyler riskli. "Buradan değil de direk şuradan konuşalım" diyenlerin 99 %'u phishing çıkıyor. İnternette fazlasıyla bu konuyla ilgili muhabbetler var. Dilerseniz onlara da bakabilirsiniz.

Bu arada soruya cevap olarak seyyar satıcının dediğine katılıyorum.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (10.03.20 00:16:25)
Evet "Terms of Service" lerine göre yasak. Banlanabilirsin ki son zamanlarda büyük ban dalgaları yaşanıyor.

Ayrıca büyük dezavantajları da olabiliyor. İlk zamanlar ben de neredeyse tüm müşterilerimi UpWork dışında almaya çalışıyordum %20 komisyon vermemek için ama bir kez dilim yandı ve $250 gibi bir miktar kuş oldu uçtu.

O gün bugündür site üzerinden çalışıyorum ve %20 hiç de eskisi gibi yük gelmiyor.Aynı müşteriyle $500 üzerine çıktığınızda bu oran %10'a düşüyor. $10.000 sonrasında ise %5'e.
  • new day new life  (10.03.20 00:47:04)