5 Bin tl bütçem var, telefon önerisi verebilir misiniz?

Selamlar, o malum sona geldik, 5s im patladı, elimde 5 bin tl param var, bu parama göre önerebileceğiniz telefonlar nelerdir?

Böbreği satıp phone 11 e gireyim mi ? Android olmasın IOS olsun takıntım yok, logosu elma olsun armut olsun takıntım yok, gidebileceği kadar uzun süre gitsin yeter.

Telefonu da temiz kullanırım bu arada. Hadi be aldırın bana cillop gibi bi telefon :)

5s kullanan adam 6s plus da kullanabilir 32 Gb'likleri 3000 Tl civarı, üstüyle de döviz veya gram altın alınabilir.

  • leo1905  (09.03.20 22:08:42)
mi note 10

  • jelly bear  (09.03.20 22:12:09)
5s ile bu kadar dayandıysan boyut takıntın yok demektir. 1 ay bekleyip 4500 lira civarına çıkacak se2 almanı öneririm. olmadı xr.

  • signore  (09.03.20 22:19:54)
benim puanlarına güvendiğim bir site. belki bakmışsındır ama: www.epey.com

  • ya ben lan neyse  (09.03.20 22:19:59)
@ya ben lan neyse baktım borcum ama birde kullanlardan geri dönüş alayım dedim

  • paramolacak  (09.03.20 22:28:25)
5 bin tl tehlikeli bir bütçe. Izah etmek gerekirse en iyisi olmazsa diye 7 8bine çıkılabilir. Fakat 5500e s10 alabilirsiniz. Onun dışında p30 pro kovalayabilirsiniz 6 küsüre. Bunlar premium sınıf. Nedir farkları su geçirmez, amiral gemisi işlemci ve kamera. 5binden aşağı indikçe bu donanım kırpılmaya başlar. Ayrıca s10 lite veya note10lite bakabilirsiniz samsung.

Edit: s10plus 5900tl. Batarya için alınır. Ayrıca söylemeyi unuttum xiaomi mi 10 pro gelecek 1 ay içinde. Bekleyebilirseniz ona da bakın.
  • karacigerim vur kadehlere  (09.03.20 22:57:31 ~ 23:13:58)
Xiaomi mi note 10 6/128gb al. 2000 TL cebinde kalsın. bize de teşekkür edersin doğadan Güzel fotolar çekersin özelden gönderirsin.

  • Erva  (09.03.20 23:01:04)
birşey diyeyim mi, sar değeri önemli. kendisi radyasyon olur. o yüzden htc, mi, vs vs hepsini elerim. yok telefonla konuşmuyorum diyen kim varsa yalan söylüyor. indirin bir uygulama nekdr görüştüğünüze şaşarsınız.

samsung s8 ya da plusu öneririm. kamerasını çok beğeniyorum. ve de bir telefona çok para verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. ben misal son iphone da alabilirdim ama gittim samsung a20 aldım. düşüyo fln umrumda olmuyor. paşalar gibi kafam rahat. bu arada anneme s8 almıştım ve onu çok beğenip iş hattım için bir tane de ondan aldım. sonra diğer telimi değiştirirken a20 aldım ama onu da 2. telimi de samsung s8 almadığıma çok pişmanım. fiyatı kararında, özellikleri güzel, nedense kamerası da bayaa güzel. tatilde sadece onu kullanıyorum. ki canon son model digitalim var 5 binlik, canona gerek duymuyorum. ha bir de sar değeri muazzam düşük.
  • mobydick  (09.03.20 23:05:57 ~ 23:10:58)
@erva 3 bin tl ye nereden alabilirim? hep 5 bin tl çıkıyor google de

  • paramolacak  (09.03.20 23:13:25)
  • givemesomesubstance  (10.03.20 15:39:05)
sar değerini zamanında baya araştırdım, görünce birkaç şey yazayım dedim.

Öncelikle ben de alırken dikkat ediyorum, Samsungların genelde çok düşük.

fakat "radyasyon" diyip korkmak da çok doğru değil. non-ionizing radyasyon yayıyor bunlar, atomlarınızı değiştiremiyor. Şu an bir zararı olduğu da kanıtlanamamıştı en son baktığımda.
i.pinimg.com

Fakat tabii diğer şeyler gibi değil telefon, sürekli cebimizde üstümüzde olan kafamıza dayadığımız bir şeyde bu ne kadar az olursa o kadar iyi gibi bir mantık kurabiliriz. (cm ile uzaklaşsa bile etkisi baya azalıyor bu arada, ionizing radiation bile öyle)

Amerika'da FCC'nin raporlarında da şeyi görmüştüm, onlarda sınır 1.6, EU'da 2. Fakat bu da hemen 2 olduğunda mutant oluyoruz anlamına gelmiyor. Non-ionizing zaten, fakat uzun vadede zararlı olacağı düşünülse bile bu 2 onun katlarca altı aslında. Yani zararlı olabileceğini tahmin ettikleri limiti söylemiyorlar. 10 zararlıysa limiti 2 belirlemişler mesela.

benim gözlemim ve çıkarımlarım buydu.
  • nhk ni youkosu  (10.03.20 17:13:13)
Xiaomi note 10 a ne dersiniz ?

  • paramolacak  (10.03.20 20:52:55)