[]

Bu nedir ve bu arkadaşa nasıl yardımcı olabilirim?

i.hizliresim.com

i.hizliresim.com

Birkaç bölgede daha vardı, kalkmadığı için çekemedim. Mantar mı bu? Ne yapabilirim, hangi ilacı almalıyım? Ilaç etkileşimi olursa diye bu arkadaşa dün dış parazit damlası yaptığımı da belirtmeliyim.

Teşekkürler.

 
çok iyi anlaşılmıyor.

daha doğrusu yapısal olarak biraz uyuzu da andırsa, alerjik bir reaksiyon da olabilir.
karaciğer sorununa bağlı olarak oluşmuş da olabilir.

bir veterinere göstermek en doğrusu.
  • blatta hiberna  (09.03.20 11:09:47) 
Veteriner hekime götürmem pek mümkün değil. Yerinden kalkmıyor. Mamayı bile yatarken yediriyorum. Her gün aynı yerde bulabileceğim bir köpek kendisi. O yüzden düzenli yapılabilecek yan etkisi olmayan bir tedavi uygulama peşindeyim.


  • landho  (09.03.20 11:25:53) 
veterinere göstermek derken, fotoğrafı demek istemiştim.
daha sağlıklı bir fikri olacaktır.
tüylerin arasında kaldığı için direkt "şudur" diyemedim, ancak saydığım seçenekler belirdi kafamda.
veteriner daha net konuşabilir.
  • blatta hiberna  (09.03.20 12:32:40) 
Reddit'te soyle bir sub varmis veterinerlere soru sorabileceginiz www.reddit.com
Orda sorsaniz? Yalniz resimler cok anlasilir degil bence.
Ne zamandir var bu?
Kasiniyor mu?
Yaliyor mu?
Baska yerlerinde var mi?
Kokuyor mu?
Veteriner degilim ama ne kadar bilgi verebilirseniz o kadar iyi olur gibi.
  • bir varmis bir yokmus  (09.03.20 13:02:47) 
@bir varmis bir yokmus, Teşekkürler. Hep akşamları seviyordum, gündüz hiç denk gelmediğim için ne zamandır var bilemiyorum. Kaşınma, yalama, koku gözlemlemedim. Çünkü hiç hali yok, sürekli yatıyor.


  • landho  (09.03.20 13:12:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.