[]

Yazışmalarda imla hatası vb. yapmak

Şirket içi, şirketler arası vb. yazışmalarda hata yapanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Az önce bir mailde ''tüm saatler'' yeni ''bütün saatler'' yazdım ve çok üzüldüm mesela şu an.
 
İmla hatası olsa daha çok ayıplardım, seninki anlık dikkatsizlikle yapılmış bir anlamsal hata; rezil olmazsın.


  • Bruce  (08.03.20 10:16:43) 
dikkatsizlikle yapılan hataların üzerine pek düşünmüyorum fakat kelimenin yanlış yerde kullanılması, özne yüklem uyuşmazlığı gibi hatalarda kişinin adını kopyalayıp google’a yapıştırıp linkedin profiline bakıyorum. Şirket işi yazışmalarımızda pek görmüyorum. Genelde hizmet aldığımız şirketlerde var böyle hatalar. Bazen üzülüyorum, bazen ayıplıyorum.


  • irene  (08.03.20 10:27:23) 
sık görüyorsam fikir oluşur ama bir kezden bi fikir edinmem


  • sttc  (08.03.20 14:39:17) 
firmalar arası yazışmaların ingilizce olmak zorunda olduğu bir sektörde çalışıyorum. çok sık hata görüyorum ama neredeyse kimse native olmadığı için önemsemiyorum. türkçe yazışmalarda da sık olmadığı sürece bir problem teşkil etmiyor bence.


  • theseachange  (08.03.20 14:45:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.