[]

Hesaplarıma giriliyor napayım?

Merhaba, birileri ilk önce Yemeksepeti hesabıma girip adrsimi falan attı WhatsApp'tan sonra Yemeksepetiyle aynı şifreye sahip olduğum Snapchat e girdiler. Twitter hesabıma girildi ki bu olaydan sonra şifremi değiştirdim.

Ne yapmalıyım şimdi?? Bir de böyle troll bir ek var vallahi şaka gibi


 
Trolleme olabilir. Bir şekilde keylogger veya oltalamaya Maruz kalmış olabilirsin. Sepet mepet salla, e bankacılık şifren gitmesin. Tavsiyem aslında tek ve en kesini. Windows kullanıyorsan linux a geç. Windows da kullanman gereken yazılım varsa da sanal makina ile hallet.


  • x571  (07.03.20 20:08:29) 
Banka şifrelerimi nasıl koruyacağım şu an peki?


  • burchak  (07.03.20 20:18:18) 
Banka şifreleri için 2fa olduğundan orada sorun yok, ama diğer şifrelerinizi değiştirin, her hesapta farklı bir şifre kullanın ve mümkünse LastPass gibi bir password manager kullanın.


  • plutongezegendegilmi  (07.03.20 20:41:33) 
Aynısı benim de başıma geldi. En basit şifrelerimi kullandığım sitelere girdiler googlepassword üzerinden değiştirdim.


  • member of illuminati  (07.03.20 22:50:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.