[]

Ritalin

Etkili mi gerçekten? Bende şöyle bir durum var. Sevdiğin şeyleri yaparken bşke sürekli dikkatim dağılıyor. Mesela şu AB film izliyordum buraya geldim. Doğru düzgğn kitap bile okuyamıyorum. 1 saat okuyorum ama gözün sürekli saatte. Yıllarıdır olan bir şey. Haliyle ders çalışırken daha az odaklanıyorum. Bana faydası olur mu doktor verir mi?
 
doktora gidersiniz, muayene eder, dikkat eksikliği testi yapabilir, gerekliyse ve sizde işe yarayacaksa yazar zaten.


  • siradam  (07.03.20 17:27:28) 
Ne demem gerekiyor doktora? Bendeki durum bir sorun mu? Test nasıl bir şey?


  • nick bulamadim  (07.03.20 18:13:17) 
Belli başlı sorular soruyorlar verdiğiniz cevaplara ve bu sırada içinde bulunduğunuz hareketlere göre ADHD teşhisi koyabilirler ama bu ritalin yazacakları anlamına gelmez. Depresyona yorup antidepresan veya concerta, medikinet vs de yazabilirler.


  • Deathcomenearme  (07.03.20 18:35:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.