[]

almanya'da goz kontrolu

merhaba,

bir aylik lensim kaldigi ve daha da onemlisi artik uzagi gozluk veya lensle bile gorememeye basladigim icin goz doktoruna gitmem gerekiyor. ancak duydugum kadariyla burada goz doktoruna gitmeme gerek yokmus, optiklerde de kontrol ediyorlarmis. eger oyleyse nasil oluyor? gidip kontrol ettirdim, oradan lens veya gozluk almak zorunda miyim? bir sey almadigim da da kontrol ediyorlar mi? oyleyse ucretlidir sonucta, ucretleri hakkinda bir bilginiz var mi? siz goz kontrollerinizi nasil yaptiriyorsunuz? (sehir/eyalet onemli ise munihteyim)

tesekkurler.

 
ben de merak ediyorum. aynı durumdayım, dm'de (-) numaralı lensler görmüştüm. almayı düşünüyorum.


  • durgunfoton  (06.03.20 15:22:42) 
Fielmann'da gözlük çok ucuz. 20 yuroya gözlük alabilirsin. o sırada da kontrolu yaptırırsın.


  • boyleseyolmaz  (06.03.20 19:47:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.